Soojusisolatsioon hoonetes on tähtis soojusliku mugavuse saavutamiseks. 
Isolatsioon vähendab soojakadu ja võib vähendada kütte- ja jahutussüsteemide energiavajadusi.
 Soojuskadude aeglustamiseks kasutatavad isolatsioonimaterjalid on näiteks: tselluloos, klaasvill, kivivill, polüstüreen, uretaan vaht, vermikuliit, perliit, puidukiud, taimekiud (kanep, lina, puuvill, kork jne), taaskasutatud puuvillane riie, taimeõled, loomsed kiud (lambavill), tsement.
Mitmed neist materjalid käsitlevad soojusjuhtivust ja konvektsiooni lihtsal viisil, püüda suures koguses õhku ja kasutades madalat soojusjuhtivust tüüpilise tahke aine suurema juhtivuse asemel.

Kui palju isolatsiooni majal peaks olema, sõltub hoone projekteerimisest, kliimast, energiakuludest, eelarvest ja isiklikest eelistustest.
Eri piirkondadel on erinevad nõudmised. 

Ehitise isolatsioonistrateegia peab põhinema energia ülekandmise viisil ja selle liikumise suuna ja intensiivsuse hoolikalt kaalumisel.
See võib muutuda kogu päeva hooajast kuni hooajani. Oluline on valida asjakohane disain, õige materjalide kombinatsioon ja ehitusmeetodid vastavalt konkreetsele olukorrale.

Torukooriku eeliseks on see, et isolatsiooni kiht säilitab oma paksuse, millega säilivad ka soojaomadused. Lisaks torukoorikutele kasutatakse torude isoleerimisel erinevaid villamatte, vajadusel tulekindlaid võrkmatte.

Et kaitsta toruisolatsiooni mehaaniliste vigastuste ja keskkonna mõju eest soovitame isolatsiooni katta katteplekiga.

Isolatsioonimaterjalide hulka, mida kasutame, kuuluvad torukoorikud, võrkmatid, lamellmatid ja erinevad plaatisolatsioonid.
Korrektselt paigaldatud isolatsioon tagab süsteemide eesmärgipärase funktsioneerimise.

Külmades tingimustes on peamine eesmärk hoone soojusvoo vähendamine.

Tulekaitset vajavate kohtade jaoks valige isolatsioon hoolikalt.

Isolatsiooni tooted on valdavalt klassifitseeritud mittesüttivaks, kuid tulekaitseisolatsioonid on loodud pakkuma väga erilist tulekaitset ja säilitama omadusi ka kõrgel temperatuuril. Samal ajal toimib isolatsioon tõhusa soojus- ja heliisolatsioonina.